19 грудня відбулося засідання Громадської ради при Міненерговугілля України за участю керівництва та фахівців Міненерговугілля України.
Учасників засідання привітав заступник Міністра Олександр Светелік. У вступній промові розповів про ситуацію в енергетичній галузі та роботи міністерства щодо врегулювання проблемних питань. Зокрема наголосив про необхідність обмежень енергоспоживання з метою проходження осінньо-зимового періоду та забезпечення безперебійної роботи енергосистеми України.
Проект Енергетичної стратегії України на період до 2030 року учасникам зібрання представив завідувач відділу енергетичної, транспортно-комунікаційної, екологічної та техногенної безпеки Національного інституту стратегічних досліджень, доктор технічних наук, професор – Суходоля Олександр Михайлович.
Він зазначив, що ціллю Енергетичної стратегії є розвиток ПЕК, забезпечення потреб економіки та населення в енергоресурсах, а також забезпечення енергетичної безпеки держави.
Представники громадськості переглянули презентацію про напрямки та терміни реалізації Стратегії.

Під час обговорення виступили:
Скляров Віталій Федорович – Міністр енергетики (1982-1993), головний експерт - керівник Експертної групи Громадської ради при Міненерговугілля.
Кудря Степан Олександрович – заступник директора Інституту відновлювальної енергетики НАН України, доктор технічних наук, професор.
Омельченко Володимир Юрійович – директор енергетичних програм Центру Разумкова.
Куцан Юлій Григорович – керівник секції «Технології в енергетиці» Академії технологічних наук України, доктор технічних наук, академік АТН України.
У обговоренні також взяли участь директори профільних департаментів Міненерговугілля, члени Громадської ради, запрошені спеціалісти.