Back to Top

Новини

Об'єднання енергетичних підприємств "Галузевий резервно-інвестиційний фонд розвитку енергетики" (далі - ОЕП "ГРІФРЕ") створене у відповідності з наказом Міненерго України від 30.11.99 № 329 на виконання Декрету Кабінету міністрів від 29 квітня 1993р. №41-93, зареєстроване як організація загальнодержавної власності, вид діяльності - наукова установа галузевого профілю, КВЕД - 72.19 - дослідження та розробки в галузі природничих та технічних наук.

Міністр Юрій Продан розповів про причини вжиття тимчасових надзвичайних заходів на ринку електроенергії

Опубліковано: Четвер, 09 жовтня 2014, 19:52
Перегляди: 131
Друк

Сьогодні, 9 жовтня, відбувся брифінг Міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Продана на тему: «Вжиття тимчасових надзвичайних заходів на ринку електроенергії»
Міністр поінформував про прийняте Урядом відповідне розпорядження та причини такого рішення. Зокрема, повідомив про складну ситуацію у вугільній галузі, адже з 150 шахт 83 розташовані на території, підконтрольній російським сепаратистам, і фактично заблоковано видобуток вугільної продукції, яка необхідна для виробництва близько 30% електроенергії. «На складах на території, яка не контролюється українською владою, лежить 2,6 млн тонн, а з них дефіцитного вугілля марок А і П там є 1,6 млн тонн вугілля»,- повідомив Юрій Продан. Щомісячний дефіцит вугілля марки А і П становить 1,4 млн тонн.
Міністр наголосив, що тимчасові надзвичайні заходи на ринку електроенергії було введено розпорядження від 13 серпня 2014 року № 764-р у зв'язку з необхідністю поповнити запаси енергетичних ресурсів. Відповідно до Порядку вжиття тимчасових надзвичайних заходів з подолання наслідків тривалого порушення нормальної роботи ринку електричної енергії, такі заходи запроваджують на місяць.

2 жовтня відбулось чергове засідання Правління ОЕП "ГРІФРЕ"

Опубліковано: П'ятниця, 03 жовтня 2014, 11:26
Перегляди: 209
Друк

лого Грифре 2 22 жовтня 2014 року в приміщенні Міністерства енергетики та вугільної промисловості України відбулось чергове засідання Правління Об'єднання енергетичних підприємств "Галузевий резервно-інвестиційний фонд розвитку енергетики".
Головував на Правлінні заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Улида В.Ю. Також в роботі Правління взяли участь представники найбільших енергетичних компаній України - члени Правління: НАЕК "Енергоатом", ПАТ «Укргідроенерго», ДП "НЕК "Укренерго", НАК «Нафтогаз України», ПАТ «Центренерго», ДПЗД «Укрінтеренерго», ДТЕК, ПАТ «Київенерго».
На порядку денному були розглянуті питання реалізації галузевих та національних проектів в сфері енергетики, а саме:
- створення єдиної інформаційно-аналітичної системи в паливно-енергетичному комплексі України.
- створення Інтернет-ресурсу номенклатури продукції, що випускається вітчизняними підприємствами машинобудівного комплексу для потреб паливно-енергетичного комплексу України.

2 жовтня у м. Брюссель відбулися двосторонні консультації Міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Продана з Віце-президентом ЄC, Комісаром з питань енергетики Гюнтером Оттінгером

Опубліковано: П'ятниця, 03 жовтня 2014, 10:28
Перегляди: 119
Друк

Україна та ЄК обговорили питання забезпечення енергетичної безпеки України та ЄС, у тому числі пропозиції щодо вирішення комплексу питань постачання російського газу в Україну та його транзиту до європейських споживачів. Окрема увага була приділена забезпеченню реверсних поставок природного газу з країн-членів ЄС в Україну в повних обсягах та заходам, що вживаються у контексті підготовки до осінньо-зимового періоду.

Міністр поінформував сторону ЄС про реформи газового ринку України, у т.ч. плани щодо імплементації ухваленого закону про реформування української ГТС та реорганізацію НАК «Нафтогаз», відповідно до зобов'язань, взятих Україною у рамках Енергетичного Співтовариства.

Коментар Міністра енергетики та вугільної промисловості Ю. Продана щодо результатів останнього раунду тристоронніх переговорів (Україна/ЄС/РФ) з питання постачання російського природного газу в Україну та до країн ЄС

Опубліковано: Середа, 01 жовтня 2014, 13:23
Перегляди: 110
Друк

Українська сторона високо цінує намагання Європейської Комісії досягти проміжного порозуміння між НАК «Нафтогаз України» та ВАТ «Газпром» до ухвалення відповідних рішень Стокгольмського Арбітражу.

Українська сторона бачить вирішення неузгоджених питань, розглядаючи їх та формуючи компромісне рішення в рамках пакету, а саме:

- «очищення» питання ціни на природний газ від політичної (некомерційної) складової шляхом формування ціни на природний газ виключно на ринкових принципах на основі домовленостей між господарюючими суб'єктами та закріплення їх у відповідному господарському договорі (шляхом внесення до існуючого договору або укладання нового);

- погодження графіків розрахунків за природний газ, що постачався у минулі періоди, а також умов розрахунків, графіків та умов постачання газу у наступні періоди (у т. ч. умова «бери або плати», покриття пікових навантажень тощо)

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України відкрило ХІІ Міжнародну спеціалізовану виставку "Енергетика в промисловості 2014"

Опубліковано: Середа, 24 вересня 2014, 12:23
Перегляди: 241
Друк

Відбулась офіційна церемонія відкриття ХІІ Міжнародного форуму «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє», який проходить під патронатом Кабінету Міністрів України та Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.
Відкрили Форум перший заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрій Зюков та заступник Міністра Вадим Улида.
Вадим Улида від імені Міністерства енергетики та вугільної промисловості України привітав з відкриттям Міжнародного форуму.
У привітанні підкреслено, що у Форумі, який вже понад десятиліття об'єднує фахівців, науковців, урядовців, бізнесменів та усіх небайдужих до розвитку паливно-енергетичного комплексу України, сьогодні беруть участь 110 вітчизняних підприємств та 14 іноземних підприємств з 5 країн.

Урядом прийнято рішення утворити Державну інспекцію енергетичного нагляду України

Опубліковано: Вівторок, 16 вересня 2014, 09:49
Перегляди: 193
Друк

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2014 року № 442 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» прийнято рішення утворити Державну службу України з питань праці, реорганізувавши шляхом злиття Державну інспекцію з питань праці та Державну службу гірничого нагляду та промислової безпеки, поклавши на Службу, що утворюється, функції з реалізації державної політики, які виконували органи, що припиняються (крім функцій з реалізації державної політики у сфері охорони надр), а також функції з реалізації державної політики у сфері гігієни праці та функції із здійснення дозиметричного контролю робочих місць і доз опромінення працівників.
Крім того, відповідно до п. 1 Постанови вирішено утворити Державну інспекцію енергетичного нагляду України, поклавши на Інспекцію функції з реалізації державної політики з нагляду (контролю) у сфері електроенергетики та теплопостачання.

Юрій Продан: Україна зацікавлена в поставках азербайджанської нафти на вітчизняні нафтопереробні заводи

Опубліковано: Середа, 10 вересня 2014, 08:34
Перегляди: 128
Друк

Про це в понеділок у Баку в ході брифінгу сказав Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан.

Міністр підкреслив, що українська сторона має намір і далі продовжувати партнерські відносини з Азербайджаном у галузі енергетики.

Також Юрій Продан повідомив про заплановану зустріч з Натігом Алієвим. За словами Міністра, на зустрічі буде обговорено питання щодо транспортування азербайджанської нафти до України та реалізація спільних проектів.
У рамках заходу Міністр Юрій Продан зустрівся з Єврокомісаром з питань енергетики Гюнтером Оттінгером. Під час

2 вересня відбудеться церемонія відкриття газогону "Вояни-Ужгород"

Опубліковано: Вівторок, 02 вересня 2014, 17:13
Перегляди: 137
Друк

Сьогодні, 2 вересня, Міністр Юрій Продан візьме участь у церемонії відкриття газогону «Вояни-Ужгород» у місті Велке Капушани (Словаччина), який забезпечить реверсні поставки газу до України. Захід відбудеться під головуванням Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка та Прем'єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо.
До складу української делегації входять також Голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв, Голова правління ПАТ «Укртрансгаз» Ігор Прокопів.
Нагадаємо, з 16 серпня 2014 року оператор української газотранспортної системи ПАТ«УКРТРАНСГАЗ» спільно з «Eustream a.s.» розпочали тестові поставки природного газу зі сторони Словаччини, які успішно завершено.

Рекомбінатори водню - черговий крок до підвищення рівня безпеки другого енергоблока Южно-Української АЕС

Опубліковано: Вівторок, 02 вересня 2014, 17:11
Перегляди: 134
Друк

Під час планової ремонтної кампанії в гермооболонці енергоблока № 2 ЮУАЕС встановлено 90 рекомбінаторів водню. Таким чином, виконано черговий пункт Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків АЕС України (К(з)ПБ). Особливе місце в згаданій програмі відведено постфукусімським заходам, що впроваджуються згідно з «Національним планом дій за результатами «стрес-тестів», схваленим колегією Держатомрегулювання України в березні 2013 року. Перш за все вони виконуються на енергоблоках, що готуються до продовження термінів експлуатації. Другий южно-український належить саме до таких - у травні 2015 року збігає термін його проектної служби. Щоб продовжити життя блоку-мільйоннику енергетики реалізують цілий комплекс широкомасштабних заходів, до яких входить кваліфікація обладнання, переоцінка безпеки та реалізація заходів з підвищення безпеки, внесених до К(с)ПБ.

Відбулася зустріч Міністра Юрія Продана із заступником Секретаря США з питань торгівлі Метью Мюррейєм та Послом США в Україні Джеффрі Пайєттом

Опубліковано: Четвер, 28 серпня 2014, 17:43
Перегляди: 119
Друк

Сьогодні, 28 серпня, Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан зустрівся з заступником Секретаря США з питань торгівлі Метью Мюррейєм, Послом США в Україні Джеффрі Пайєттом та представниками Посольства США в Україні. З української сторони у зустрічі також взяли участь Перший заступник Міністра Юрій Зюков та представники НАК «НафтогазУкраїни».

Головну увагу під час  зустрічі було приділено  проблемі  забезпечення паливом українських ТЕС, що виникла в наслідок  дійбойовиків на Сході України та шляхам стабілізації  ситуації.  У якості одного з варіантів вирішення проблеми, сторони обговорили можливість постачання в Україну вугілля або заміщуючого палива американськими компаніями. Метью Мюррей зазначив, що на сьогодні є

Сторінка 2 із 5