Back to Top

Новини

Об'єднання енергетичних підприємств "Галузевий резервно-інвестиційний фонд розвитку енергетики" (далі - ОЕП "ГРІФРЕ") створене у відповідності з наказом Міненерго України від 30.11.99 № 329 на виконання Декрету Кабінету міністрів від 29 квітня 1993р. №41-93, зареєстроване як організація загальнодержавної власності, вид діяльності - наукова установа галузевого профілю, КВЕД - 72.19 - дослідження та розробки в галузі природничих та технічних наук.

Южно-Український енергокомплекс подолав черговий знаменний рубіж - виробив 500 млрд кіловат-годин електроенергії з початку експлуатації

Опубліковано: Четвер, 28 серпня 2014, 17:41
Перегляди: 144
Друк

26 серпня на Южно-Українській АЕС відбувся урочистий захід з нагоди виробітку підприємством 500 млрд кіловат-годин електроенергії з початку експлуатації. Нову знаменну дату вписано в історію ВП ЮУАЕС 24 серпня 2014 року о 04 годині 02 хвилини. Вона стала подарунком Україні до 23-ої річниці Незалежності.
З нагоди виробітку Южно-Українським енергокомплексом півтрильйона кіловат-годин електроенергії, а також за добросовісне виконання трудових обов'язків, високий професіоналізм і за добросовісну багаторічну працю 40 южно-українських енергетиків відзначено нагородами ДП «НАЕК «Енергоатом». Серед них один нагрудний знак «Почесний працівник атомної енергетики» та два знаки «За вагомий внесок у розвиток атомної енергетики України».
«В усіх минулих і нинішніх трудових перемогах простежується впевнена хода колективу, який бачить

26 серпня 2014 року набуло чинності Розпорядження Кабінету Міністрів від 13 серпня 2014 р. № 764-р "Про вжиття тимчасових надзвичайних заходів на ринку електричної енергії"

Опубліковано: Четвер, 28 серпня 2014, 17:37
Перегляди: 136
Друк

Розпорядження розроблено Міненерговугілля з метою забезпечення надійної, безперебійної (стабільної) роботи об'єднаної енергетичної системи України, запобігання аварійним ситуаціям та пошкодженню електроенергетичних установок, їх елементів та споруд.
Розпорядженням визначено завдання Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики щодо коригування, за зверненням Міненерговугілля України, тарифів на виробництво електричної енергії та величин "зеленого тарифу, тарифів на передачу електричної енергії, встановлення додаткових платежів (надбавки, знижки) виробникам електричної енергії тощо.
Визначено також і заходи державним підприємствам "Національна енергетична компанія "Укренерго" та "Енергоринок". Зокрема, завданням ДП «НЕК «Укренерго» є визначення допустимого рівня зниження резерву енергогенеруючих потужностей;

Набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 13 серпня 2014 р. № 372 "Про затвердження Порядку вжиття тимчасових надзвичайних заходів з подолання наслідків тривалого порушення нормальної роботи ринку електричної енергії"

Опубліковано: Четвер, 28 серпня 2014, 17:35
Перегляди: 165
Друк

Постанову № 372 «Про затвердження Порядку вжиття тимчасових надзвичайних заходів з подолання наслідків тривалого порушення нормальної роботи ринку електричної енергії» схвалено Урядом 13 серпня 2014 р.
Розроблено документ на виконання статті 29 Закону України "Про засади функціонування ринку електричної енергії України".
Постановою затверджено Порядок вжиття тимчасових надзвичайних заходів з подолання наслідків тривалого порушення нормальної роботи ринку електричної енергії. Зазначений Порядок визначає підстави та процедуру прийняття рішень про вжиття тимчасових надзвичайних заходів з подолання наслідків тривалого порушення нормальної роботи ринку електричної енергії через виникнення аварійних ситуацій в об'єднаній енергетичній системі України, викликаних пошкодженням електроенергетичних

Юрій Продан: українська газотранспортна система готова забезпечувати транзит газу до країн Європи

Опубліковано: Вівторок, 19 серпня 2014, 20:59
Перегляди: 120
Друк

19 серпня  в Міненерговугілля  відбувся брифінг Міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Продана та Міністра економіки Словацької Республіки Павола Павліса.

Юрій Продан під час брифінгу наголосив, що за підсумками зустрічі зроблено ще один крок до підвищення енергетичної безпеки Європи. «З моменту припинення постачання російського газу в Україну наша держава підтвердила, що є надійнимитранзитером газу до Європи. Проте надійність поставок на сьогодні залежить виключно від Газпрому», - наголосив Ю. Продан.

Також Ю. Продан зазначив, що Україна може отримувати від 8 до 10 млрд куб. метрів газу, що з урахуванням реверсних потоків з територій Польщі та Угорщини може забезпечити для

Відбулась робоча зустріч Міністра Юрія Продана з представниками словацької делегації на чолі з Міністром економіки Словаччини Паволом Павлісом

Опубліковано: Вівторок, 19 серпня 2014, 20:55
Перегляди: 120
Друк

19 серпня в приміщенні Міненерговугілля України відбулась робоча зустріч Міністра Юрія Продана з представниками словацької делегації на чолі з Міністром економіки Словаччини Паволом Павлісом

Зустріч проведено з метою обговорення перспектив українсько-словацького співробітництва у галузі енергетики.
Участь у зустрічі з Української сторони взяли заступник Міністра І. Діденко, Голова правління НАК «Нафтогаз України» А. Коболєв, Голова правління ПАТ «Укртрансгаз» І. Прокопів директор Департаменту Європейського Союзу МЗС В.Ченцов та інші.
Словацьку делегацію представляли Міністр економіки Словаччини Павол Павліс, Надзвичайній і Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні Юрай Сівачек та інші офіційні особи.

З 20 серпня стартує інформаційна кампанія "Енергетична незалежність України"

Опубліковано: Вівторок, 19 серпня 2014, 20:38
Перегляди: 155
Друк

Інформаційну кампанію ініційовано Урядом з метою підвищення рівня обізнаності українців у необхідності енергозбереження та економії природного газу як головних чинників енергетичної безпеки України та економічного зростання держави. Завдання реалізації кампанії покладено на Кризовий енергетичний штаб, створений за розпорядженням уряду України під головуванням віце-прем'єр-міністра Володимира Гройсмана. Заступником Кризового енергетичного штабу є Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан.
Міненерговугілля України в рамках інформаційної кампанії планує донести до кожного українця ідею, що кожен зекономлений кубометр газу і невикористаний літр гарячої води – це крок до енергетичної незалежності.
Міністр Юрій Продан наголосив, що Міненерговугілля України підтримує пропозиції місцевих органів влади, громадськості щодо економії газу, а також пошуки шляхів заміни котелень, теплоізоляції труб, вікон або фасадів.

Міністр Юрій Продан зустрівся із делегацією США під головуванням заступника Міністра енергетики Уільяма Брайана

Опубліковано: Вівторок, 19 серпня 2014, 10:12
Перегляди: 125
Друк

Під час зустрічі сторони обговорили питання посилення енергетичної безпеки, а також питання, пов’язані з проходженням опалювального сезону в Україні. Міністр Юрій Продан озвучив ряд запроваджених заходів, спрямованих на посилення енергетичної безпеки держави, та зупинився на проблемних моментах роботи галузі, що виникли в результаті пошкодження інфраструктури Донецької та Луганської областей. Увагу було приділено роботі вугільних підприємств у нинішніх  умовах, можливості продовження переговорів у тристоронньому форматі з Російською Федерацією щодо постачання природного газу в Україну.

У свою чергу американська сторона наголосила на готовності сприяти посиленню енергетичної безпеки України.

Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо реформування системи управління Єдиною газотранспортною системою України"

Опубліковано: Понеділок, 18 серпня 2014, 17:20
Перегляди: 122
Друк

Сьогодні, 13 серпня, на засіданні Верховної Ради України прийнято Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо реформування системи управління Єдиною газотранспортною системою України". Супровід законопроекту, який розглянуто в другому читанні, здійснював Міністр Юрій Продан.

Проект Закону розроблено Міністерством енергетики та вугільної промисловості України на виконання Постанови Кабінету Міністрів України № 172 від 4 червня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо реформування системи управління Єдиною газотранспортною системою України» з метою реформування Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", спрямованого на виконання зобов'язань України, взятих за Протоколом про приєднання України до Договору

Затверджено новий нормативний документ

Опубліковано: П'ятниця, 08 серпня 2014, 12:24
Перегляди: 191
Друк

Наказом Міністерства енергетики та вугільної промислвості України від 23.05.2014 року №374, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 21.07.2014 року за №842/25619 було затверджено Інструкцію із застосування, монтажу та експлуатації засобів захисту від перенапруги в електроустановках напругою 6-750 кВ. 

Обрано новий склад Громадської ради при Міненерговугілля України

Опубліковано: П'ятниця, 08 серпня 2014, 12:09
Перегляди: 231
Друк

7 серпня у приміщенні Міненерговугілля відбулись установчі збори для формування нового складу Громадської ради при Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України. Участь у зборах узяли 40 представників інститутів громадянського суспільства. До списку для голосування включено 44 представники громадських організацій та об'єднань згідно з поданими документами, які попередньо розглянула Ініціативна группа з формування нового складу Громадської ради при Міністерстві енергетики та вугільної промисловості, очолювана радником Міністра Татариновим А.А.

На початку зборів заслухано звіт Голови Громадської ради при Міненерговугілля, Героя України Поташника С.І. Він розповів про результати роботи Громадської ради, наголосивши на активній позиції громадськості у розв'язанні проблем паливно-енергетичного комплексу, та подякував колегам за плідну роботу.

Сторінка 3 із 5