Back to Top

Новини

Об'єднання енергетичних підприємств "Галузевий резервно-інвестиційний фонд розвитку енергетики" (далі - ОЕП "ГРІФРЕ") створене у відповідності з наказом Міненерго України від 30.11.99 № 329 на виконання Декрету Кабінету міністрів від 29 квітня 1993р. №41-93, зареєстроване як організація загальнодержавної власності, вид діяльності - наукова установа галузевого профілю, КВЕД - 72.19 - дослідження та розробки в галузі природничих та технічних наук.

Міністр Юрій Продан та японський центр вугільної енергетики J-Coal підписали Меморандум про всебічну співпрацю у галузі

Опубліковано: Четвер, 07 серпня 2014, 08:51
Перегляди: 132
Друк

Відповідний документ було підписано 5 серпня в ході українсько-японських бізнес-консультацій. Спільна заява передбачає низку заходів, спрямованих на підвищення енергетичної безпеки України, а також посилення енергетичної незалежності.

Згідно з документом, японська сторона надаватиме підтримку для забезпечення підвищення ефективності роботи вугільних електростанцій.

Крім того, сторони підписали Меморандум про співпрацю в пректі підвищення ефективності вугільних електростанцій.

 

Міністр Юрій Продан та Комісар ЄС з питань енергетики Гюнтер Оттінгер у Брюсселі обговорили широке коло питань забезпечення енергетичної безпеки України та ЄС

Опубліковано: Середа, 30 липня 2014, 11:20
Перегляди: 138
Друк

З 24  по 25 липня ц.р. Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан здійснив робочий візит до Брюсселя, у рамках якого зустрівся з Віце-президентом ЄК, Комісаром ЄС з питань енергетики Гюнтером Оттінгером.

Під час зустрічі сторони обговорили широке коло питань забезпечення енергетичної безпеки України та ЄС, у тому числі в контексті припинення поставок російського газу в Україну та можливості відновлення тристоронніх консультацій між Україною, ЄК та Росією з газових питань.

Відбувся обмін думками щодо подальшої взаємодії з метою організації реверсних поставок газу з країн Євросоюзу в Україну. 

На засіданні колегії Міненеговугілля обговорено стан підготовки до опалювального періоду 2014-2015 років

Опубліковано: П'ятниця, 18 липня 2014, 17:07
Перегляди: 277
Друк

army helpСьогодні, 15 липня, під головуванням Міністра Юрія Продана відбулось засідання колегії Міненерговугілля.

На засіданні обговорено питання підготовки до осінньо-зимового періоду на 2014-2015 роки за умов припинення надходження природного газу з Російської Федерації, стану виконавської дисципліни за підсумками роботи за І півріччя 2014 року, про результати внутрішнього аудиту за І півріччя 2014 року, про вжиті заходи, спрямовані на запобігання та протидію корупції в енергетиці та вугільній промисловості у 2013 році та І півріччі 2014 року, а також про нагородження працівників вугільної промисловості до професійного свята – Дня шахтаря.

Міністр Юрій Продан зустрівся з Міністром з міжнародної торгівлі Канади Едом Фастом

Опубліковано: П'ятниця, 11 липня 2014, 12:35
Перегляди: 394
Друк

Сьогодні, 10 липня, під час зустрічі Міністри обговорили питання щодо українсько-канадського співробітництва у нафтогазовій галузі та у сфері ядерної енергетики і атомної промисловості.
Зокрема, йшлося про реалізацію проектів по будівництву установок гідроочистки дизпалива та ізомеризації легкого бензину на Шебелинському ГПЗ. Реалізація відповідних проектів дозволить забезпечити стале виробництво автомобільних бензинів та дизельного пального з якісними характеристиками, що відповідають вимогам європейських стандартів ЄВРО-4.

Українська енергетична система має стати частиною європейського ринку вже до 2017 року

Опубліковано: П'ятниця, 11 липня 2014, 12:21
Перегляди: 448
Друк

Українська енергетична система має стати частиною європейського ринку вже до 2017 року
Про це під час брифінгу повідомив заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Вадим Улида. Україна дотримується європейського вектору розвитку, у тому числі й в енергетичній сфері. Він також зазначив, що інтеграція Об'єднаної енергосистеми (ОЕС) України до європейської енергетичної системи неможлива без впровадження технічних стандартів, які мають бути сумісні із стандартами ENTSO-E, та виконання відповідної модернізації енергетичного обладнання.
Інтеграція об'єднаної енергетичної системи України до енергетичної системи Європейського Союзу на сьогодні є пріоритетним завдання у сфері електроенергетики.

"Нафтогаз України" викупив більшу частину вихідних потужностей газопроводу Вояни-Ужгород для поставок газу з Європи в Україну

Опубліковано: П'ятниця, 04 липня 2014, 18:03
Перегляди: 367
Друк

naftogaz03 липня 2014 р., м. Київ — НАК «Нафтогаз України» викупила більшу частину вихідних транспортних потужностей на газопроводі Вояни-Ужгород у словацького оператора газотранспортної системи (ГТС) Eustream для поставок природного по маршуруту європейський ринок газу – Україна.
Компанія викупила більшу частину транзитних потужностей нового газопроводу до 2019 року. В конкурсі вязли участь декілька десятків компаній.
Поставки газу в Україну зі словацького напрямку мають розпочатися вже у вересні 2014 року. Очікується, що обсяг поставок складе близько 27 млн куб. м. газу на добу.

Міненерговугілля України підготовлено законопроект про можливість введення надзвичайного стану на енергетичному ринку

Опубліковано: П'ятниця, 04 липня 2014, 18:02
Перегляди: 432
Друк

new5Завтра, 3 липня 2014 року, Верховна Рада України розгляне законопроект про можливість введення надзвичайного стану на енергетичному ринку, який внесено до порядку денного засідання. Інший законопроект, який заплановано до розгляду, стосується реформування НАК «Нафтогаз України» та української ГТС.
На засіданні Уряду 2 липня 2014 року Прем'єр-міністр України висловив сподівання, що законопроект про можливість введення надзвичайного стану на енергетичному ринку буде проголосовано.

Міністр Юрій Продан став заступником голови кризового енергетичного штабу

Опубліковано: П'ятниця, 27 червня 2014, 20:59
Перегляди: 191
Друк

В Уряді України створено кризовий енергетичний штаб, завдання якого – забезпечити баланс енергетичних ресурсів, баланс споживання й витрачання та енергоефективність.
Очолює кризовий енергетичний штаб Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Володимир Гройсман. Заступником голови кризового енергетичного штабу є Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан.

Роз'яснення Міністерства енергетики та вугільної промисловості України щодо переговорного процесу у форматі Україна/ЄС/РФ з питань безпеки поставок природного газу в Україну та до країн ЄС

Опубліковано: П'ятниця, 27 червня 2014, 20:57
Перегляди: 126
Друк

Українська сторона вважає пропозицію російської сторони щодо врегулювання ситуації  із постачанням природного газу як політично вмотивовану та таку, що не відповідає критеріям ринкового підходу та справедливості.
Для України є неприйнятним запропонований російською стороною механізм зміни вартості природного газу шляхом встановлення  т. зв. «знижки» за рахунок відміни експортного мита.  Українську сторону не влаштовує ситуація, коли ціна на природний газ може  змінюватися російською стороною в односторонньому порядку, як це вже було в квітні 2014 року.

Сторінка 4 із 5